MindArt připravuje nové kurzy (nejen) pro facilitátory

 
 
Lego Serios Play.png

Úvod do metody LEGO® SERIOUS PLAY®

Seznamte se s unikátní facilitační metodikou z dílny LEGO, která prostřednictvím tvorby hmotných modelů pomáhá vtáhnout účastníky do hry, podpořit nové způsoby přemýšlení a hlubší naslouchání a usnadnit hledání konsenzu. Během dvoudenního kurzu vás zasvětíme do tajů tohoto inovativního nástroje pro tvůrčí práci ve skupině, ať již je tématem definování nové strategie, hledání kreativních řešení nebo zlepšování komunikace a spolupráce v týmu.

Formát: 2-denní workshop


“Někdo to rád horké” aneb práce s konfliktem a emocemi ve skupině

Otevřený konflikt je něco, co dříve nebo později potká každého facilitátora. A zároveň jsou situace, kdy se skupina začne polarizovat, zaznívají ostrá slova, bublají emoce a lidé se přestávají navzájem respektovat , asi největší noční můrou každého, kdo potřebuje dovést skupinu ke konstruktivnímu výsledku. Chcete-li se naučit, jak v roli facilitátora konflikty a silné emoce nejen “ustát”, ale dokonce je přetavit v růstový moment pro danou skupinu, přijďte na náš dvoudenní seminář.

Formát: 2-denní seminář

conflict.png

icon_27467.png

“Smrt brainstormingu” aneb facilitace inovačních a kreativních setkání

Potřebujete skupinu “rozhoupat” k větší kreativitě? Chcete týmu pomoct překonat stereotypní způsoby uvažování? Chcete se naučit, jak vytvořit dobré klima pro práci na inovacích? Tak jste na správné adrese. Během kurzu se seznámíte s různorodými přístupy pro tvůrčí práci ve skupině a odejdete s bohatým “kufříkem” kreativních technik. Dovíte se mimo jiné i to, proč tradiční skupinový brainstorming často nevede k originálním nápadům, a naučíte se používat kreativní metody, které žádnou skupinu nenechají chladnou.

Formát: 2-denní seminář


“Rytíři kulatého stolu” aneb rozhodování ve skupině

Jedním ze složitých momentů týmových setkání jsou situace, kdy členové skupiny potřebují udělat společné rozhodnutí o důležité věci. Ve chvíli, kdy se do hry dostanou protichůdné zájmy a úhly pohledu, hledání shody nebývá jednoduché. Pojďte se s námi naučit, jak skupinu provést bezpečně a efektivně procesem hledání konsenzu. Osvojíte si specifika konsenzuálního rozhodování a naučíte se podporovat týmy a skupiny v nelehkých chvílích, kdy se zdá, že shoda snad ani není možná.

Formát: 2-denní seminář

noun_Meeting_198536.png

icon_41442.png

Facilitace tvorby strategie a “kritických míst” strategického plánu

Tvorba strategie - ať již pro byznys nebo pro svůj vlastní život - je náročný proces, který zahrnuje zejména definování vize, analýzu prostředí a možností a z nich vyplývající formulování postupu či plánu. Tím však celá úvaha zdaleka nekončí. Je klíčové věnovat se možným rizikům, místům selhání a kritickému zhodnocení navrženého postupu, aby bylo možno se jich vyvarovat a strategický plán zlepšovat. V semináři si osvojíte know-how pro definování a rozvíjení strategie se skupinou zejména s důrazem na analýzu rizik, tzv. “Red Team”.

Formát 2-denní seminář


Máte-li zájem o některý z chystaných kurzů, prosím dejte nám vědět, abychom vás mohli informovat o jejich otevření.

Mám zájem o následující kurzy: *
Jméno a příjmení *
Jméno a příjmení

Informace o zpracování osobních údajů.

Abychom mohli na vaši poptávku odpovědět, potřebujeme zpracovávat vámi uvedené osobní údaje. Zpracování probíhá v souladu s požadavky všech příslušných zákonů a předpisů o ochraně soukromí. Podrobné informace o způsobu, jak chráníme vaše údaje, naleznete v zápatí tohoto webu.