Facilitace kompetenčního modelu

Povolání lektora soft-skills nebo facilitátora je nevděčné v tom, že má jen zřídka příležitost vidět nebo dozvědět se, jaké má jeho práce dopady do praxe nebo v odstupu času. Už jen proto mne zahřálo u srdce, když jsem si přečetl, jak se daří kompetenčnímu modelu projektového manažera v LMC, jehož tvorbu jsem facilitoval: https://medium.com/@zebrakm/kompetenční-model-produktového-manažera-8f9fd2c19b04

Posted on January 4, 2019 .

Otevíráme 3. běh výcviku facilitace

Po úspěšném prvním výcviku v roce 2017 a bleskurychle naplněném běhu pro rok 2018 jsme vyslyšeli prosby některých z vás a otevíráme další výcvikovou skupinu s předpokládaným začátkem v září 2018. Chcete naučit facilitovat diskuze, moderovat kreativní setkání či pomáhat týmům a skupinám překonávat konflikty? Přidejte se k nám!

Posted on December 7, 2017 .

Rozhovor s Matějem na téma jak být kreativní

Jak v sobě probudit své "kreativní já"? Opravdu může být kreativní každý? Jak to udělat, abychom byli kreativní i v dospělosti? Odpovědi na tyto a další zajímavé otázky, najdete v rozhovoru pro blog Top Vision.

Posted on June 12, 2017 .

Co jste vždy chtěli vědět o vztahu mezi kreativitou a leadershipem (a báli jste se zeptat)....

Zajímá vás, jaký je vztah mezi chováním leadera a inovativním myšlením podřízených? Chcete vědět, jaký vliv má design pracovního prostoru na kreativitu zaměstnanců? Kladete si otázku, zda jsou tzv. svobodné firmy kreativnější než tradičně řízené organizace? Odpovědi nejen na tyto otázky se dočtete kapitole č. 5 Kreativita a leadership v publikaci Nové trendy v leadershipu, Autorem této kapitoly a je náš kolega Matej. Ukázka zde.

Posted on April 10, 2017 .

Ohlédnutí: Hledání motta

Oproti anabázi s vymýšlením názvu, kterou jsem popsal ve svém minulém příspěvku, se hledání firemního motta ukázalo být až pozoruhodně snadným. Padlo pár nápadů, které vyjadřovaly naši filosofii start-upu nebo ideály, které jsme si s novou firmou spojovali, a pak bylo najednou hotovo.

Posted on March 11, 2016 .

Co vám řekne bonbónový test o vašem dítěti

Máte-li podobně jako já dítě v tom krásném věku 3-5 let, kdy nastává skutečná exploze různých intelektových i sociálních dovedností, možná si kladete otázku, do jaké míry některé rysy jeho chování předpovídají, jaká osobnost z něho jednou vyroste. Chcete-li se na chvíli zahrát na experimentální psychology, můžete si s vašim (nebo i cizím :-) dítětem vyzkoušet "pokus", který do jisté míry vypovídá o tom, jak pevnou vůli bude dítě mít v pozdějším věku. Předem ale upozorňuji, že „experiment“ obvykle baví mnohem více psychology a některé rodiče, než děti samotné :-)

Posted on November 7, 2015 .