Jubilejní 5. ročník výcviku facilitace na přelomu roku

Na přelomu letošního a příštího roku (zhruba v listopadu) se chystáme otevřít další běh výcviku facilitace a tentokrát již jubilejní páté kolo. Chcete-li se naučit facilitovat diskuze, moderovat kreativní setkání či pomáhat týmům a skupinám překonávat konflikty, ale také potkat spoustu fajn lidí, máte možnost…

Více informací a možnost přihlášení naleznete na https://www.mindart.cz/vycvik-facilitace

Posted on September 5, 2019 .

Proč otevíráme již 4. ročník výcviku facilitace?

Když v MindArt-u před 3 lety po prvé zazněl nápad učit druhé to, co sami umíme (tj. facilitovat náročné diskuze v týmech a skupinách), první reakcí byla naše vlastní skepse. Vždyť i našim klientům jsme často museli vysvětlovat, co to ten facilitátor vlastně dělá, jakou to má přidanou hodnotu? Jak bychom tedy - proboha! - mohli pro tuto “obskurní” disciplínu nalákat účastníky do dlouhodobého výcviku?

 

Facilitace kompetenčního modelu

Povolání lektora soft-skills nebo facilitátora je nevděčné v tom, že má jen zřídka příležitost vidět nebo dozvědět se, jaké má jeho práce dopady do praxe nebo v odstupu času. Už jen proto mne zahřálo u srdce, když jsem si přečetl, jak se daří kompetenčnímu modelu projektového manažera v LMC, jehož tvorbu jsem facilitoval: https://medium.com/@zebrakm/kompetenční-model-produktového-manažera-8f9fd2c19b04

Posted on January 4, 2019 .

Otevíráme 3. běh výcviku facilitace

Po úspěšném prvním výcviku v roce 2017 a bleskurychle naplněném běhu pro rok 2018 jsme vyslyšeli prosby některých z vás a otevíráme další výcvikovou skupinu s předpokládaným začátkem v září 2018. Chcete naučit facilitovat diskuze, moderovat kreativní setkání či pomáhat týmům a skupinám překonávat konflikty? Přidejte se k nám!

Posted on December 7, 2017 .

Rozhovor s Matějem na téma jak být kreativní

Jak v sobě probudit své "kreativní já"? Opravdu může být kreativní každý? Jak to udělat, abychom byli kreativní i v dospělosti? Odpovědi na tyto a další zajímavé otázky, najdete v rozhovoru pro blog Top Vision.

Posted on June 12, 2017 .

Co jste vždy chtěli vědět o vztahu mezi kreativitou a leadershipem (a báli jste se zeptat)....

Zajímá vás, jaký je vztah mezi chováním leadera a inovativním myšlením podřízených? Chcete vědět, jaký vliv má design pracovního prostoru na kreativitu zaměstnanců? Kladete si otázku, zda jsou tzv. svobodné firmy kreativnější než tradičně řízené organizace? Odpovědi nejen na tyto otázky se dočtete kapitole č. 5 Kreativita a leadership v publikaci Nové trendy v leadershipu, Autorem této kapitoly a je náš kolega Matej. Ukázka zde.

Posted on April 10, 2017 .